Wynik wyszukiwania w bazie Polska Bibliografia Lekarska GBL

Zapytanie: OBROCKI
Liczba odnalezionych rekordów: 1Przejście do opcji zmiany formatu | Wyświetlenie wyników w wersji do druku

1/1

Tytuł oryginału: Zasady kwalifikacji i przygotowania chorych do mikrochirurgicznej replantacji-rewaskularyzacji po obrażeniach w obrębie kończyny górnej.
Tytuł angielski: Principles of qualifying and preparing patients for microsurgical replantation-revascularization after injuries within upper limb.
Autorzy: Obrocki Janusz, Witkowski Wojciech, Kalewski Andrzej
Źródło: Kwart. Ortop. 2002 (1) s.17-20, bibliogr. 6 poz., sum., Zsfg, rez.
Sygnatura GBL: 313,547

Hasła klasyfikacyjne GBL:
  • traumatologia i ortopedia
  • chirurgia

    Wskaźnik treści:
  • ludzie

    Streszczenie polskie: Praca przedstawia współczesne poglądy na temat replantacji kończyn bazując na blisko 40-letnim doświadczeniu wielu ośrodków zajmujących się tym zagadnieniem. Określa zasady kwalifikacji do zabiegu operacyjnego, wskazania i przeciwwskazania. Kładzie szczególny nacisk na sposób postępowania przedoperacyjnego uwzględniającego właściwe zabezpieczenie amputowanej kończyny i kikuta od razu na miejscu wypadku do momentu operacji. Autorzy podkreślają, że każdy przypadek amputacji powinien być oceniany indywidualnie pod względem kwalifikacji do zabiegu replantacji. Właściwa kwalifikacja jest jednym z podstawowych warunków przeprowadzenia zabiegu i uzyskania zadowalającego rezultatu.

    stosując format: